Ženski košarkaški klub RMU Banovići na Zlači je koncem augusta proslavio svoj 50. rođendan. Bio je to skroman, dostojanstven, ali trendovski dvokorak sa zakucavanjem, „bez kosti“. Briljantno, kako to banovićke djevojke već znaju.
Ovaj kolektiv, ova komuna/zajednica, promotor je grada rudara i rudarske dobrote i solidarnosti i uz to paradigma socijalizacije, zdravog života, usvajanja motoričkih vještina, energije, ljubavi, empatije, timskog duha, nesebičnosti, filantropije, istrajnosti, upornosti… Pratili smo i pratimo sve njihove uspjehe i radovali se zajedno s njima svim velikim trofejima.

Stoga na Zahvalnicu za doprinos razvoju i unapređenju sporta koju smo dobili za ovaj zlatni jubilej uzvraćamo također Zahvalnicom, onako kako to najbolje umije JU „Centar za kulturu i informisanje“ Banovići: slikom i biranim riječima.
Banovićkim košarkašicama čestitamo na svim ostvarenim uspjesima i želimo im i u životu triple-double učinak sa višeznamenkastim brojem godina, medalja i zdravo odgojene djece. Mi ćemo biti zadovoljni ako upišemo asistenciju. Sretno i do novih pobjeda.